Bahasa - Indonesia
Chinese (simplified)
Deutsch
English - Australia
English - Canada
English - Ghana
English - International
English - Ireland
English - Kenya
English - Malaysia
English - Nigeria
English - Nordics
English - Singapore
English - South Africa
English - United Kingdom
English - United States
Español - Español
Español - LATAM
Français
Greek
Italiano
Japanese
Korean
Nederlands
Polski
Português
Brazil
Româna
Thai
Türkçe
Русский
العربية
Women Soccerway
Uomini
Women Soccerway
Uomini
Calendari
Competizioni
Squadre
Giocatori
Competizioni
Squadre
Giocatori
IT Competizioni
Serie A Femminile
Serie A2 Femminile
Coppa Italia Femminile
Women's Play-offs 1/2
Women's Play-offs 2/3
Supercoppa Italiana Femminile
Primavera Femminile
Primavera 2 Women
Serie C Femminile
Campionati nazionali
Albania
Arabia Saudita
Argentina
Australia
Austria
Belgio
Bielorussia
Bosnia-Erzegovina
Brasile
Bulgaria
Cipro
Colombia
Corea del Sud
Croazia
Danimarca
Ecuador
Estonia
Finlandia
Francia
Galles
Georgia
Germania
Giappone
Grecia
India
Inghilterra
Irlanda
Irlanda del Nord
Islanda
Isole Fær Øer
Israele
Italia
Kazakhstan
Kosovo
Lettonia
Lituania
Lussemburgo
Macedonia FYR
Malta
Marocco
Messico
Moldavia
Montenegro
Norvegia
Nuova Zelanda
Olanda
Panama
Paraguay
Polonia
Portogallo
Repubblica Ceca
Romania
Russia
Scozia
Serbia
Serbia e Montenegro
Slovacchia
Slovenia
Spagna
Stati Uniti
Svezia
Svizzera
Tailandia
Taipei
Turchia
Ucraina
Ungheria
Uruguay
Uzbekistan
Vietnam
Campionati internazionali
CAF Women's Champions League
AFC Women's Club Championship
Concacaf W Champions Cup
Champions League Femminile
Baltic Women's League
United by Women's Football
BeNe Women's Super Cup
All-Island Cup
Olympics Intercontinental Play-offs Women
KAIF Trophy
Club Friendlies Women
Turkish Women's Cup
Women's Friendship Tournament
The Women's Cup
Brasil Ladies Cup
Hybrid Friendlies Women
Youth Club Friendlies Women
Women's International Champions Cup
CONMEBOL Libertadores Femenina
Nazionali
CAF Women's Africa Cup of Nations
Africa Women Cup of Nations Qualification
Women's Olympic Qualifying CAF
CECAFA Women's Senior Challenge Cup
COSAFA Women's Cup
COSAFA Women's U20 Cup
UNIFFAC Women's Tournament
UNAF Women's Tournament
African Games Women
U20 Women's World Cup Qualification Africa
U17 Women's World Cup Qualification Africa
AFC Women's Asian Cup
Women's Asian Cup Qualification
Women's Olympic Qualifying Asia
Women's Asian Games
Southeast Asian Games Women
EAFF E-1 Football Championship Women
AFF Women's Championship
SAFF Women's Championship
CAFA Women's Championship
WAFF Women's Championship
AFC U20 Women's Asian Cup
AFC U20 Women's Asian Cup Qualification
AFC U19 Women's Championship
AFC U19 Women's Championship Qualification
AFC U17 Women's Asian Cup
AFC U17 Women's Asian Cup Qualification
AFC U16 Women's Championship
AFC U16 Women's Championship Qualification
AFF U15 Women's Championship
Women's East Asian Games
Concacaf Women's World Cup Qualifiers
Concacaf W Gold Cup
Concacaf W Gold Cup Qualification
CA Women's Games
CFU Women's Challenge Series
Concacaf Women's U20
Concacaf Women's U20 Qualification
Concacaf Women's U17
Concacaf Women's U17 Qualification
Concacaf Women’s Olympic Qualifying
Women's Caribbean Cup
Women's Caribbean Cup Qualification
Campionato Femminile UEFA
UEFA Women's Championship Qualification
Qualificazioni Femminili WC Europa
UEFA Women's Nations League
Women's Olympic Qualifying UEFA Play-off
UEFA U19 Championship Women
UEFA U19 Championship Women Qualification
UEFA U17 Championship Women
UEFA U17 Championship Women Qualification
Baltic Women's Cup
Arnold Clark Cup
Mondiale Femminile
Olimpiadi Donne
Women's WC Qualification Intercontinental Play-offs
CONMEBOL/UEFA Women's Finalissima
Women's Pan American Games
CAC Women's Games
Amichevoli(femminili)
Coppa di Calcio Femminile Algarve
Tournoi de France
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Four Nations Tournament
Istria Women's Cup
Pinatar Cup
SheBelieves Cup
Sud Ladies Cup
Tournament of Nations
Torneio Internacional Feminino de Seleções
Bolivarian Games Women
Campionato Mondiale Femminile U20
Campionato Mondiale Femminile U17
U21 National Team Friendlies Women
Youth Friendlies Women
U23 National Team Friendlies Women
U20 National Team Friendlies Women
U19 National Team Friendlies Women
U18 National Team Friendlies Women
U17 National Team Friendlies Women
U16 National Team Friendlies Women
U15 National Team Friendlies Women
Aphrodite Cup
Yongchuan Tournament
Qualifiche femminili WC Oceania
Women's Pacific Games
Women's Olympic Qualifying OFC
OFC U20 Women's Championship
OFC U19 Women's Championship
Qualificazioni femminili WC Sud America
South American Women's Games
CONMEBOL U20 Femenino
CONMEBOL U17 Femenino
Other Competition Matches Women
Riepilogo
Partite
Giocatori
Archivio
2018
2017
2016
Mondo
Other Competition Matches Women
2017
Arnold Clark Cup
Olympics Intercontinental Play-offs Women
Mondiale Femminile
Olimpiadi Donne
Women's WC Qualification Intercontinental Play-offs
CONMEBOL/UEFA Women's Finalissima
Women's Pan American Games
CAC Women's Games
Amichevoli(femminili)
Coppa di Calcio Femminile Algarve
Tournoi de France
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Four Nations Tournament
KAIF Trophy
Istria Women's Cup
Kubanskaya Vesna U19
Pinatar Cup
SheBelieves Cup
Sud Ladies Cup
Tournament of Nations
Torneio Internacional Feminino de Seleções
Bolivarian Games Women
Club Friendlies Women
Trofeo Ramon de Carranza
Turkish Women's Cup
Women's Friendship Tournament
The Women's Cup
Brasil Ladies Cup
Hybrid Friendlies Women
Campionato Mondiale Femminile U20
Campionato Mondiale Femminile U17
Youth Friendlies Women
U21 National Team Friendlies Women
U23 National Team Friendlies Women
U20 National Team Friendlies Women
U19 National Team Friendlies Women
U18 National Team Friendlies Women
U17 National Team Friendlies Women
U16 National Team Friendlies Women
U15 National Team Friendlies Women
Youth Club Friendlies Women
Other Competition Matches Women
Yongchuan Tournament
Aphrodite Cup
Women's International Champions Cup
ICC Futures Girls
Partite
Giorno
Squadra di casa
Risultato/Tempo
Squadra fuori casa
venerdì
20/01/2017
FT
Logan Lightning
0 - 4
The Gap
venerdì
20/01/2017
FT
Pine Hills
1 - 5
Eastern Suburbs
domenica
22/01/2017
FT
Peninsula Power
3 - 5
SWQ Thunder
domenica
22/01/2017
FT
Brisbane Olympic
5 - 1
Gold Coast City
mercoledì
25/01/2017
FT
Eastern Suburbs
4 - 1
Logan Lightning
mercoledì
25/01/2017
FT
The Gap
9 - 2
Pine Hills
venerdì
27/01/2017
FT
Brisbane Olympic
3 - 2
Peninsula Power
venerdì
27/01/2017
FT
SWQ Thunder
0 - 4
Gold Coast City
venerdì
03/02/2017
FT
Logan Lightning
2 - 4
Pine Hills
venerdì
03/02/2017
FT
The Gap
7 - 0
Eastern Suburbs
domenica
05/02/2017
FT
SWQ Thunder
3 - 5
Brisbane Olympic
domenica
05/02/2017
FT
Gold Coast City
4 - 0
Peninsula Power
mercoledì
08/02/2017
FT
The Gap
3 - 0
Gold Coast City
mercoledì
08/02/2017
FT
Brisbane Olympic
1 - 2
Eastern Suburbs
domenica
12/02/2017
FT
The Gap
0 - 3
Eastern Suburbs
domenica
19/02/2017
FT
Heidelberg United
1 - 7
Calder United
venerdì
24/02/2017
FT
Queens Park
9 - 0
Bunbury Dynamos
sabato
25/02/2017
11:00
Górnik Łęczna
-
Wałbrzych
domenica
26/02/2017
FT
Emerging Jets
1 - 10
Football NSW Institute
venerdì
03/03/2017
08:45
Adelaide City
-
Fulham United
venerdì
03/03/2017
FT
West Adelaide
5 - 0
Adelaide University
venerdì
03/03/2017
FT
Cumberland United
0 - 1
Metro United
venerdì
03/03/2017
FT
Campbelltown City
2 - 5
Salisbury Inter
venerdì
03/03/2017
FT
Balcatta Etna
3 - 0
Bassendean Caledonian
venerdì
03/03/2017
FT
West NTC
9 - 1
Wanneroo City
venerdì
03/03/2017
FT
Joondalup City
0 - 17
Queens Park
venerdì
03/03/2017
FT
Curtin University
0 - 21
Northern Redbacks
domenica
05/03/2017
10:00
UWA Nedlands
-
Bunbury Dynamos
domenica
05/03/2017
FT
Bunbury Dynamos
5 - 3
Leeming Strikers
domenica
05/03/2017
11:00
Curtin University
-
Northern Redbacks
domenica
05/03/2017
FT
Subiaco
0 - 7
Beckenham Angels
domenica
05/03/2017
FT
Ellenbrook United
1 - 7
Stirling Panthers
mercoledì
08/03/2017
FT
Adelaide University
5 - 4
Adelaide City
mercoledì
08/03/2017
FT
Metro United
1 - 5
West Adelaide
venerdì
10/03/2017
FT
Salisbury Inter
2 - 1
Cumberland United
venerdì
10/03/2017
FT
Fulham United
6 - 0
Campbelltown City
venerdì
17/03/2017
FT
West Adelaide
10 - 0
Campbelltown City
venerdì
17/03/2017
FT
Salisbury Inter
0 - 7
Adelaide City
venerdì
17/03/2017
FT
Cumberland United
2 - 3
Fulham United
venerdì
17/03/2017
FT
Metro United
1 - 2
Adelaide University
venerdì
17/03/2017
FT
Virginia United
2 - 2
Eastern Suburbs II
venerdì
17/03/2017
FT
The Gap
3 - 1
Pine Hills
venerdì
17/03/2017
13:30
Wanneroo City
-
Northern Redbacks
sabato
18/03/2017
FT
Logan Lightning
0 - 2
Capalaba
sabato
18/03/2017
FT
Mitchelton
5 - 0
Peninsula Power BPL
venerdì
24/03/2017
FT
Cumberland United
5 - 0
Adelaide University
venerdì
24/03/2017
FT
Campbelltown City
0 - 10
Adelaide City
venerdì
24/03/2017
FT
Fulham United
0 - 3
West Adelaide
venerdì
24/03/2017
FT
Salisbury Inter
0 - 5
Metro United
venerdì
24/03/2017
11:30
Capalaba
-
Peninsula Power BPL
venerdì
24/03/2017
FT
Souths United II
0 - 3
Logan Lightning
sabato
25/03/2017
FT
Mitchelton
4 - 0
The Gap
venerdì
31/03/2017
FT
Campbelltown City
0 - 7
Cumberland United
venerdì
31/03/2017
FT
Fulham United
5 - 5
Metro United
venerdì
31/03/2017
FT
Adelaide City
0 - 0
West Adelaide
venerdì
31/03/2017
FT
Adelaide University
1 - 0
Salisbury Inter
venerdì
31/03/2017
12:30
The Gap
-
Capalaba
venerdì
31/03/2017
12:30
Virginia United
-
Mitchelton
sabato
01/04/2017
09:00
Peninsula Power BPL
-
Logan Lightning
sabato
01/04/2017
11:00
Souths United II
-
Eastern Suburbs II
domenica
02/04/2017
FT
Annerley
1 - 0
Pine Hills
lunedì
03/04/2017
FT
Virginia United
0 - 9
Mitchelton
giovedì
06/04/2017
FT
South Melbourne
15 - 0
Yarraville
venerdì
07/04/2017
FT
Campbelltown City
0 - 13
Metro United
venerdì
07/04/2017
FT
Cumberland United
0 - 4
Adelaide City
venerdì
07/04/2017
FT
Salisbury Inter
0 - 5
West Adelaide
venerdì
07/04/2017
FT
Adelaide University
5 - 4
Fulham United
venerdì
07/04/2017
FT
Capalaba
5 - 0
Virginia United
mercoledì
12/04/2017
FT
Pine Hills
2 - 0
Virginia United
giovedì
13/04/2017
FT
Calder United
6 - 0
Boroondara-Carey
venerdì
21/04/2017
FT
Adelaide City
1 - 2
Metro United
venerdì
21/04/2017
FT
Fulham United
0 - 0
Salisbury Inter
venerdì
21/04/2017
FT
Campbelltown City
0 - 12
Adelaide University
venerdì
21/04/2017
FT
Cumberland United
0 - 1
West Adelaide
sabato
22/04/2017
FT
Annerley
1 - 1
Capalaba
domenica
23/04/2017
FT
Souths United II
0 - 3
Pine Hills
domenica
23/04/2017
FT
The Gap
3 - 6
Peninsula Power BPL
domenica
23/04/2017
FT
Virginia United
3 - 1
Logan Lightning
domenica
23/04/2017
FT
Eastern Suburbs II
3 - 6
Mitchelton
martedì
25/04/2017
FT
Geelong Galaxy
3 - 0
Croydon City Arrows
venerdì
28/04/2017
FT
Fulham United
0 - 4
Adelaide City
venerdì
28/04/2017
FT
Metro United
2 - 1
Cumberland United
venerdì
28/04/2017
FT
Salisbury Inter
6 - 0
Campbelltown City
venerdì
28/04/2017
FT
West Adelaide
3 - 0
Adelaide University
venerdì
28/04/2017
FT
The Gap
4 - 0
Souths United II
mercoledì
03/05/2017
FT
Capalaba
4 - 4
Peninsula Power BPL
venerdì
05/05/2017
FT
Adelaide City
1 - 1
Adelaide University
venerdì
05/05/2017
FT
West Adelaide
0 - 0
Metro United
venerdì
05/05/2017
FT
Cumberland United
1 - 1
Salisbury Inter
venerdì
05/05/2017
FT
Campbelltown City
0 - 4
Fulham United
sabato
06/05/2017
FT
Eastern Suburbs II
2 - 0
Annerley
domenica
07/05/2017
21:00
Zamora
-
Carabobo
martedì
09/05/2017
FT
Calder United
7 - 0
Heidelberg United
mercoledì
10/05/2017
FT
Box Hill United
1 - 0
Geelong Galaxy
mercoledì
10/05/2017
FT
South Melbourne
2 - 2
Southern United
giovedì
11/05/2017
FT
Keilor Park
1 - 6
Bulleen Lions
venerdì
12/05/2017
FT
Virginia United
2 - 1
The Gap
venerdì
12/05/2017
FT
Souths United II
0 - 11
Mitchelton
venerdì
12/05/2017
FT
Campbelltown City
2 - 10
Adelaide University
sabato
13/05/2017
FT
Annerley
2 - 3
Peninsula Power BPL
domenica
14/05/2017
FT
Adelaide City
16 - 0
South Adelaide Panthers
domenica
14/05/2017
FT
Para Hills Knights
2 - 1
Salisbury Inter
domenica
14/05/2017
FT
Cumberland United
0 - 6
West Adelaide
lunedì
15/05/2017
00:00
Seacoast United Mariners
-
Rhode Island Reds
martedì
16/05/2017
01:45
Stars
-
Stars II
martedì
16/05/2017
FT
Medyk Konin II
2 - 8
Medyk Konin
venerdì
19/05/2017
FT
Logan Lightning
1 - 3
Mitchelton
venerdì
19/05/2017
FT
Capalaba
5 - 0
Souths United II
sabato
20/05/2017
FT
Annerley
3 - 1
Virginia United
sabato
20/05/2017
FT
Eastern Suburbs II
0 - 1
The Gap
sabato
20/05/2017
11:00
Pine Hills
-
Peninsula Power BPL
sabato
20/05/2017
FT
Stars
4 - 2
Seacoast United Mariners
domenica
21/05/2017
01:00
Stars II
-
Boston Breakers II U20
domenica
21/05/2017
19:00
Deportivo Táchira
-
Zamora
mercoledì
24/05/2017
01:00
Stars
-
Seacoast United Phantoms
giovedì
25/05/2017
FT
Fredericksburg Impact
1 - 0
Virginia Beach City
venerdì
26/05/2017
FT
Virginia United
2 - 4
Souths United II
sabato
27/05/2017
FT
Peninsula Power BPL
2 - 4
Eastern Suburbs II
sabato
27/05/2017
FT
Mitchelton
6 - 1
Capalaba
domenica
28/05/2017
FT
The Gap
2 - 0
Annerley
lunedì
29/05/2017
FT
SoCal
2 - 2
Legends
martedì
30/05/2017
FT
Southern United
0 - 2
Calder United
mercoledì
31/05/2017
FT
Seacoast United Phantoms
1 - 2
Seacoast United Mariners
mercoledì
31/05/2017
FT
Box Hill United
1 - 2
Bulleen Lions
mercoledì
31/05/2017
FT
Górnik Łęczna
1 - 2
Medyk Konin
venerdì
02/06/2017
FT
Eastern Suburbs II
1 - 1
Virginia United
venerdì
02/06/2017
FT
Capalaba
2 - 1
Logan Lightning
sabato
03/06/2017
FT
Seacoast United Mariners
1 - 2
Stars
sabato
03/06/2017
FT
Stars II
2 - 5
Boston Breakers II U20
domenica
04/06/2017
FT
Souths United II
0 - 4
Annerley
domenica
04/06/2017
FT
Peninsula Power BPL
1 - 7
Mitchelton
domenica
04/06/2017
FT
Zulia
2 - 6
Deportivo Táchira
domenica
04/06/2017
FT
Sporting CP
2 - 1
Sporting Braga
domenica
04/06/2017
FT
LALA
0 - 3
Deportivo La Guaira
domenica
04/06/2017
FT
Seca Sport
1 - 2
Zamora
mercoledì
07/06/2017
FT
Stars
0 - 5
Boston Breakers II
giovedì
08/06/2017
FT
Peninsula Power BPL
14 - 0
Caboolture
giovedì
08/06/2017
FT
Mitchelton
5 - 1
Souths United
sabato
10/06/2017
FT
Seacoast United Phantoms
0 - 9
Boston Breakers II
sabato
10/06/2017
FT
Deportivo Anzoátegui
0 - 1
Estudiantes Guárico
domenica
11/06/2017
FT
Nashville Rhythm
2 - 0
Chattanooga
domenica
11/06/2017
FT
LA Premier
0 - 1
Pateadores
domenica
11/06/2017
FT
Carabobo
0 - 0
Flor de Patria
domenica
11/06/2017
FT
Caucheros
1 - 1
Seca Sport
domenica
11/06/2017
FT
Caracas
1 - 0
Atlético Venezuela
domenica
11/06/2017
FT
Estudiantes Caracas
4 - 3
LALA
domenica
11/06/2017
FT
Zamora
3 - 1
Zulia
lunedì
12/06/2017
FT
LA Villa
0 - 1
Pateadores
mercoledì
14/06/2017
FT
Seacoast United Phantoms
1 - 4
Boston Breakers II U20
mercoledì
14/06/2017
11:30
Eastern Suburbs II
-
North Pine
venerdì
16/06/2017
12:30
Peninsula Power BPL
-
Capalaba
venerdì
16/06/2017
FT
Virginia United
0 - 0
Pine Hills
venerdì
16/06/2017
FT
Logan Lightning
8 - 0
Souths United II
venerdì
16/06/2017
12:30
The Gap
-
Mitchelton
sabato
17/06/2017
FT
Knoxville Lady Force
0 - 1
Alabama
sabato
17/06/2017
FT
Flor de Patria
6 - 1
Deportivo Táchira
domenica
18/06/2017
FT
Broadbeach United
3 - 2
University of QLD II
domenica
18/06/2017
FT
Carabobo
3 - 0
Zamora
domenica
18/06/2017
FT
Caracas
3 - 1
Estudiantes Caracas
domenica
18/06/2017
FT
Seca Sport
2 - 2
Zulia
domenica
18/06/2017
FT
Atlético Venezuela
0 - 1
Deportivo La Guaira
lunedì
19/06/2017
FT
Chattanooga
1 - 0
Nashville Rhythm
lunedì
19/06/2017
FT
SoCal
3 - 3
Pateadores
mercoledì
21/06/2017
FT
Boston Breakers II
3 - 1
Stars
giovedì
22/06/2017
FT
Pacific
2 - 2
LA Galaxy San Diego
venerdì
23/06/2017
FT
Eastern Suburbs II
5 - 1
Souths United II
venerdì
23/06/2017
FT
Capalaba
5 - 0
The Gap
sabato
24/06/2017
FT
Nashville Rhythm
2 - 0
Alabama
sabato
24/06/2017
FT
Logan Lightning
0 - 0
Peninsula Power BPL
sabato
24/06/2017
FT
Pine Hills
0 - 1
Annerley
sabato
24/06/2017
FT
Mitchelton
7 - 0
Virginia United
domenica
25/06/2017
FT
LA Villa
2 - 1
SoCal
domenica
25/06/2017
FT
Deportivo La Guaira
3 - 0
Deportivo Anzoátegui
domenica
25/06/2017
FT
Zulia
2 - 3
Carabobo
domenica
25/06/2017
FT
Estudiantes Caracas
1 - 2
Atlético Venezuela
domenica
25/06/2017
FT
Deportivo Táchira
2 - 1
Caucheros
domenica
25/06/2017
FT
Pateadores
1 - 3
LA Premier
domenica
25/06/2017
FT
Nashville Rhythm
7 - 0
Little Rock Rangers
martedì
27/06/2017
FT
Eastern Suburbs II
4 - 2
North Pine
mercoledì
28/06/2017
FT
Seacoast United Mariners
1 - 2
Seacoast United Phantoms
mercoledì
28/06/2017
FT
Tweed United
2 - 19
Annerley
giovedì
29/06/2017
FT
Milan Ladies
3 - 2
SFK 2000
venerdì
30/06/2017
FT
Virginia United
2 - 6
Capalaba
venerdì
30/06/2017
FT
Eastern Suburbs II
1 - 0
Pine Hills
sabato
01/07/2017
FT
Chicago Red Stars II
1 - 2
GSI Pride
domenica
02/07/2017
FT
SoCal
2 - 3
Fram Ajax
domenica
02/07/2017
FT
Souths United II
1 - 7
Peninsula Power BPL
domenica
02/07/2017
FT
The Gap
0 - 2
Logan Lightning
domenica
02/07/2017
FT
Chicago Red Stars II
5 - 3
Minnesota Twin Stars
domenica
02/07/2017
FT
Zamora
2 - 0
Deportivo Táchira
domenica
02/07/2017
FT
Fram Ajax
0 - 1
Pateadores
mercoledì
05/07/2017
FT
Peninsula Power BPL
3 - 2
Mitchelton
venerdì
07/07/2017
12:30
The Gap
-
Capalaba
sabato
08/07/2017
FT
Peninsula Power BPL
3 - 4
Logan Lightning
sabato
08/07/2017
FT
Souths United II
3 - 5
Eastern Suburbs II
sabato
08/07/2017
FT
Chicago Red Stars II
1 - 1
Des Moines Menace
domenica
09/07/2017
FT
Knoxville Lady Force
1 - 1
Nashville Rhythm
lunedì
10/07/2017
FT
LA Villa
1 - 4
LA Premier
giovedì
13/07/2017
FT
Fram Ajax
1 - 2
Beach
venerdì
14/07/2017
FT
Capalaba
1 - 0
Annerley
sabato
15/07/2017
FT
Charleston Fleet
2 - 0
Beaufort County
sabato
15/07/2017
FT
Logan Lightning
1 - 0
Virginia United
sabato
15/07/2017
FT
Stars II
3 - 2
Seacoast United Phantoms
domenica
16/07/2017
FT
SoCal
2 - 1
LA Villa
venerdì
21/07/2017
FT
Virginia United
1 - 6
Peninsula Power BPL
venerdì
21/07/2017
FT
Eastern Suburbs II
0 - 3
Capalaba
sabato
22/07/2017
FT
Souths United II
0 - 2
The Gap
lunedì
24/07/2017
FT
Eastern Suburbs II
1 - 3
Buderim Wanderers Orange
venerdì
28/07/2017
FT
Capalaba
7 - 0
Pine Hills
venerdì
28/07/2017
FT
The Gap
0 - 2
Virginia United
sabato
29/07/2017
FT
Peninsula Power BPL
1 - 2
Annerley
domenica
30/07/2017
FT
Mitchelton
7 - 0
Souths United II
sabato
05/08/2017
FT
Eastern Suburbs II
2 - 1
Logan Lightning
domenica
06/08/2017
FT
The Gap
0 - 8
Mitchelton
venerdì
11/08/2017
FT
Eastern Suburbs II
3 - 6
Peninsula Power BPL
sabato
12/08/2017
FT
Annerley
2 - 0
The Gap
domenica
13/08/2017
FT
Souths United II
0 - 11
Virginia United
domenica
13/08/2017
FT
Capalaba
0 - 2
Mitchelton
martedì
15/08/2017
FT
Peninsula Power BPL
3 - 0
Annerley
mercoledì
16/08/2017
FT
Pine Hills
2 - 2
Logan Lightning
venerdì
18/08/2017
FT
Virginia United
2 - 2
Annerley
venerdì
18/08/2017
FT
The Gap
1 - 3
Eastern Suburbs II
venerdì
18/08/2017
FT
Adelaide City
3 - 2
Adelaide University
sabato
19/08/2017
FT
Peninsula Power BPL
5 - 1
Pine Hills
sabato
19/08/2017
FT
Mitchelton
2 - 1
Logan Lightning
domenica
20/08/2017
FT
Souths United II
0 - 11
Capalaba
mercoledì
23/08/2017
FT
Peninsula Power BPL
0 - 2
Capalaba
venerdì
25/08/2017
FT
Adelaide Comets
0 - 1
Cumberland United
venerdì
25/08/2017
FT
The Gap
0 - 5
Capalaba
sabato
26/08/2017
FT
Peninsula Power BPL
4 - 1
Buderim Wanderers Orange
sabato
02/09/2017
FT
Mitchelton
1 - 2
Capalaba
sabato
02/09/2017
FT
Annerley
2 - 0
Peninsula Power BPL
sabato
09/09/2017
FT
Mitchelton
3 - 5
Annerley
domenica
17/09/2017
FT
Capalaba
0 - 1
Annerley
martedì
31/10/2017
FT
Sundby
0 - 4
Brøndby
mercoledì
01/11/2017
FT
AaB
0 - 6
VSK Aarhus
giovedì
09/11/2017
19:00
Herstedøster
-
Odense Q
sabato
18/11/2017
FT
Parceiro Nagano
0 - 1
JEF United
sabato
18/11/2017
FT
Tokyo Verdy Beleza
1 - 0
Albirex Niigata
domenica
03/12/2017
FT
Flor de Patria
1 - 0
Deportivo La Guaira
giovedì
07/12/2017
FT
Estudiantes Guárico
5 - 0
Flor de Patria
sabato
09/12/2017
FT
Bunny's Kyoto
4 - 2
Kibi Univ. Takahashi
mercoledì
13/12/2017
FT
Flor de Patria
0 - 0
Estudiantes Guárico
domenica
17/12/2017
FT
Kibi Univ. Takahashi
0 - 1
Bunny's Kyoto
giovedì
21/12/2017
FT
Tokyo Verdy Beleza
2 - 1
Urawa Reds
giovedì
21/12/2017
FT
JEF United
0 - 0
Nojima Stella
domenica
24/12/2017
FT
Tokyo Verdy Beleza
3 - 0
Nojima Stella
Classifiche
ENG
FRA
GER
ITA
SPA
#
Squadra
PG
DG
PU
1
Arsenal
28
+46
64
2
Liverpool
28
+39
64
3
Manchester City
28
+35
63
4
Aston Villa
29
+18
56
5
Tottenham Hotspur
28
+17
53
Copyright ©2024 Perform Group. All rights reserved.
Data provided by Opta Sports. Articles provided by OMNISPORT.